DOMY TVAROŽNÁ

O projektu

Vyhovuje vám komfort a možnosti velkoměsta, ale máte rádi svůj klid, nechcete slyšet tramvaje, trolejbusy, letadla nebo hluk z dálnice? Tak právě pro vás přinášíme novou lokalitu výstavby 12-ti rodinných domů v obci Tvarožná, která už je prakticky součástí města Brna. Autem se do Brna dostanete v rámci minut a velmi častá autobusová doprava vás doveze za 15-20 minut na ulici Úzkou k OC Vaňkovka desítkami spojů denně. Domy jsou dispozičně navrženy jako dvojdomky 4kk s garáží pro jedno auto a pozemky více jak 400m2. Cena domu, je cena konečná, včetně hrubé modelace zahrady, oplocení, vnitřních podlahových krytin, sanitárního vybavení, obkladů, dlažeb, interiérových dveří s obložkovými zárubněmi až po kompletní výmalbu celého domu bílou barvou. Domy jsou vzdušné a nadčasové. Více o standardech naleznete v sekci Standardy.

Nyní se nacházíme na úplném začátku výstavby domů ve Tvarožné. Předpokládané započetí stavby domů, cesty a infrastruktury se plánuje nejdéle do 6měsíce roku 2020. Následně bude probíhat výstavba hrubých staveb rodinných domů včetně střechy, oken a dveří. V zimních měsících na přelomu roku 2020/2021 je v plánu dodělávat vnitřní instalace, příčky, rozvody a jiné. Od jara roku 2021 budou probíhat dokončovací práce uvnitř a zvenku domu a na zahradě. Termín dokončení a kolaudace domu v závislosti na počasí bude 7-12/2021.

Domy leží v obci Tvarožná v úrodné krajině rozhraní jihomoravské nížiny a začínajících lesů Drahanské vysočiny. Na mapách ji najdete asi 10 kilometrů východně od Brna. Obec je součástí památkové zóny bojiště bitvy tří císařů. Dnes zde žije ve více jak 400 domech více jak 1300 obyvatel a jejich počet se díky nové výstavbě neustále zvyšuje. Je zde mateřská škola s moderním zázemím pro trávení volného času dětí. V budově se nachází také ordinace praktického lékaře. Základní škola nabízí kvalitní výuku v rodinném prostředí pro žáky 1. – 5. třídy. Funguje zde bohatý společenský a kulturní život. V obci působí Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Sokol, jednota Orel, skauti, myslivci, chrámový sbor a několik hudebních uskupení. Svou činnost zde vykonávají desítky živnostníků, v provozu jsou dva obchody a dvě pohostinská zařízení. Pro pořádání společenských akcí a rodinných oslav je možno pronajmout sál Sokolovny. Za účelem sportovního vyžití se na území obce nachází travnaté fotbalové hřiště, hřiště s umělým povrchem a sál tělocvičny v majetku TJ Sokol. Najdete zde řadu kulturních památek, významných pamětihodností a krajinných prvků, z nichž nejvýznamnější je návrší Santon (nadmořská výška 296,1 m) s kaplí Panny Marie Sněžné a na něj navazující lokalita Hrubá skála. Lokalita je situována do Dyjsko-svrateckého úvalu, její severní část pak náleží do Drahanské vrchoviny.